SIK SORULAN SORULAR

Sadece suluadaya mı gidiyoruz?

Tabi ki hayır. Adrasan’dan kalkan tüm teknelerin gidebildiği toplam 2 adet güzergâh vardır. Koylar ve Suluada güzergâhı. 2 güzergâhta da toplam 4 durak vardır. Suluada’ya da gitseniz Koylara da gitseniz 4 farklı yer göreceksiniz.

Öğle yemeğinde ne var? Menüyü değiştirebiliyor muyuz?

Öğle yemeğimiz standart olarak BALIK – MAKARNA – SALATA’dan oluşmaktadır.

Balık olarak LEVREK ya da ÇİPURA hazırlanmaktadır, daha alt kalite bir balık asla sizlere sunulamaz. Bunun yanında balık yiyemeyen misafirlerimiz eğer önceden bildirirlerse onlar için balık yerine TAVUK yapabiliyoruz.

Eğer dalga çok olursa yine de tura çıkıyor musunuz?

Teknemizin idaresi 2 YAT KAPTANI'nın elindedir. Tur tarihinden 3 gün önce olmak şartıyla hava tahmin raporları, rüzgâr yönleri, şiddetleri değerlendirilerek güvenli olmadığına dair en ufacık bir kaygımız olduğu anda turu iptal ediyoruz. Bizim için para kazanmak asla sizin can güvenliğinizden değerli olamaz.

Siz hava mualefetinden dolayı çıkmıyoruz dediniz ama çıkan turlar var sizin farkınız nedir?

Bizim farkımız daha önce belirttiğimiz gibi önceliklerimizin para kazanma hırsı yerine size ve can güvenliğinize verdiğimiz değerdir. Gerisini siz düşünüp tercihinizi yapabilirsiniz. Üstelik en büyük ve en güvenli biz olduğumuz halde çıkmıyorsak vardır bir bildiğimiz.

Çocuklardan ücret alıyor musunuz?

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığına bağlı Bölge Liman Başkanlıklarının kapasite kuralına göre 0-1 yaş aralığındaki bebekler hariç, tüm çocuklar tekne kapasitesine dâhil edilmek zorundadır. Tekneye alınan çocukların yerine ücretli olarak bir büyük yolcu almamız yasak olduğu için çocuklar herhangi bir indirim uygulanmaz, lakin hafta için günlerde kapasitemizi dolduracak rezervasyon almadığımız durumlarda bir yolcuyu dışarıda bırakmak zorunda kalmadıysak 0-6 yaş arası çocuklara %50 indirim uygulayabiliyoruz.

Biz daha öncede tura gittik ama orada çocuğumuzdan ücret almadılar?

Günübirlik teknelerin yolcu kapasitesi, Liman Başkanlığına bağlı çalışma memurlarının “stabilize denge” testi ile belirlenir. Birçok kaptan arkadaşımız, sizin çocuğunuzdan para almayıp yerine bir başka yolcu almak suretiyle size iyilik yaptığını söyler fakat bu sizin ve ailenizin canını hiçe saymaktan başka bir şey değildir! Daha önce de yüzlerce örneği olduğu gibi birçok tekne fırtınalı havalarda kapasite kurallarına uymadığı için dengesi bozularak batmış ve binlerce insan hayatını kaybetmiştir. Özge Sultan Teknesi olarak bu konuda bilinçli misafirlerimiz olmasından gurur duyuyoruz.

Siz koylar güzergahına gitmiyor musunuz?

Yatımızın standart rotası Suluada rotasıdır ancak yat kapasitesinin %50'sini dolduracak bir arkadaş grubunuz var ise rotayı değiştirebiliyoruz.

Hemen Şimdi Yerinizi Ayırın!